top of page
Ara

15.04.20

Gün batarken gözlerim gün ışığının oluşturduğu o muhteşem tabloyla kamaşıyor. Ufuk çizgisi sevgilisi ile buluşurken bir yaz esintisi tenimi okşuyor ve bana denizin o iç yakan tuzlu kokusunu getiriyor. Radyoda çalan şarkının ne olduğunu bilmiyorum fakat dalgaların sesi ve ateşin çıtırtısı ile birleşince hayatımda duyduğum en güzel melodi olduğuna karar veriyorum. Güneş varlığını kaybettirdikçe avucumun altındaki kumun soğumaya başladığını hissediyorum. Okşuyorum kumu her bir tanesini hissedebilmek için. Her bir tanesini hissetmek ve hepsinin hikâyesini bilmek istiyorum. Çünkü onlar kim bilir nelere şahit oldular parmaklarımın ucuna gelene kadar. Yaşadığım anın içinde sürüklenirken kafamdaki düşünceler ve merak ettiğim hikayeler yazma aşkımı körüklüyor. Çantama uzanıp kalem kağıt aramaya başlıyorum ve sonrasında vazgeçiyorum. Kendimi anı yaşamaya ikna ediyorum.

Gözlerim gökyüzüyle buluşuyor. Yıldızlar kendini göstermeye başlamış. İşte onlar da göğün kum taneleri diye düşünüyorum ve ellerimi uzatıyorum dokunmak istercesine. Onların da şu zamana kadar ne hikayeler gördüklerini düşünüyorum. Kutup yıldızını görüyorum sonra. Hepsinin arasında bir asilzade gibi duruyor. En parlak olmasının verdiği kibirle diğer yıldızlardan farklı olduğunu düşünüyor. Oysaki bir gün o da sönüp gidecek ve unutulacak tıpkı diğer yıldızlara olacağı gibi. Güzelliğine imrendiğim ayı görüyorum sonra. Her haliyle bayılırken ona şimdi en sevdiğim hali olan hilal şeklinde karşımda duruyor. İnsanlar için kendi ışığı bile olmayan taklitçi bir cismi ifade etse de ben hep kendine bile ait olmayan bir şeyi nasıl bu kadar güzel taşıyabilir diye düşünürüm. O ışığıyla koyu gecemi aydınlatırken yüreğim mayhoş duygular içinde kaybolur. Tıpkı şu anda da olduğu gibi. Ve tüm bunlar beni etkisi altına almışken içerden bir şeyler dürtüyor beni. Yalnızlığımı hatırlıyorum. Ölürken unutulup gitmekten korkan ben kibirli diye burun kıvırdığım kutup yıldızından bile beter haldeyim.

Varlığımdan haberdar olan sadece benliğim kalmış. Ölüyken hatırlanmayı dileyen ben yaşarken silinmişim zihinlerden aslında.

25 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

HASTANE

Naif Savaş

Yeşil -3

Comments


© Copyright
bottom of page