top of page
Ara

Döngü

“Bir döngü var. Dizilerde, kitaplarda, dünyanın hiç gitmediğim yerlerinde birileri var. Ve izlediğim, okuduğum o hayatlardan istiyorum. Bazen zor ama sevdiklerinle savaşması eğlenceli olanlardan, yaşamaya değer olanlardan. O hayata sahip olabilmek için en iyimi denemeye başlıyorum, mutlu oluyorum hayatımı onlarınkine benzetirken. Sanki aykırıymışım ve bunu unutuyormuşum gibi. Tak. Bir anda, bir şey oluyor. Bir şartel atıyor. Gördüğüm, duyduğum, hissettiğim minicik bir şey gözlerimdeki perdeyi aralıyor. Bana diyor ki, sen o istediğini sandığın hayatlarda yaşayamazsın ki. Sen sensin. Kendininkinde bile yaşayamayan bir kız; orada olduğunu izlediğin, duyduğun kişilerin yarısı bile olamazsın.

Ben o hayatları istemişim. İstediğimi sanmışım. Hayır, ben o kişiler olmak istemişim. Korksa da bırakmayan, her düştüğünde elinden kaldıran sevdikleri olan, kendi hayatını kontrol edebilme ya da kontrolü bırakıp bunun huzuruyla yaşayabilmeyi öğrenmiş o kişiler olmak istemişim. Tak. Bir şartel daha atıyor. Ben ikisi de olamazmışım. Araftaymışım…

Tak. Bu sefer başka bir şartel atıyor. Aradan zaman geçmiş, kendime acımaktan bıkmışım. Bir hikaye duymuşum. Ah, ne güzel bir hayat. O hayattan istiyorum!”

18 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

HASTANE

Naif Savaş

Yeşil -3

Comments


© Copyright
bottom of page